Üzümlü’den Darbe Girişimine Araçlı Protesto

Erzincan’ın Üzümlü ilçesinde bir araya gelen vatandaşlar, yüzlerce araç ile oluşturdukları konvoy ile şehir merkezine giderek Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimini protesto ettiler.

CİMİN HABER – Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi, Üzümlü ilçesinde şehir merkezine düzenlenen araç konvoyu ile protesto edildi. Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelen ilçe halkı ve Ahıska Türkleri, Erzincan şehir merkezine araç konvoyu düzenlediler. İlçe halkı Türk bayrakları ile donatılan araçlar ile konvoya katılırken Ahıska Türkleri ise Üzümlü Belediyesi tarafından kendilerine tahsis edilen otobüsler ile konvoya katıldılar.

Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı ve AK Parti İlçe Başkanı Selami Karatepe’ninde katıldığı programda yüzlerce aracın bulunduğu araç konvoyu kornalar eşliğinde Erzincan Cumhuriyet Meydanı’na gitti. Uzun araç konvoyu nedeniyle Erzincan-Erzurum karayolu ve şehir içi ulaşımda aksamalar yaşandı.

CİMİN BURADA FETÖCÜLER NEREDE?

Şehir merkezine gelinmesinin ardından araçlarından inen vatandaşlar tekbir ve sloganlar eşliğinde şehir merkezinde programa katıldılar. Bu sırada “Cimin burada Fetöcüler nerede?” diye slogan atan kalabalık Erzincan halkı tarafından alkışlandı.

İlçe halkından Alaaddin Kağan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Evlere dönebilirsiniz” diyene kadar bu nöbeti sürdüreceğini belirterek “Geçtiğimiz Cuma gecesinden beri Üzümlü halkı olarak nöbetteyiz. Biz darbeyede darbe yapanlarada karşıyız. Bu gece Erzincan’a geldik ve sesimizi burada duyurduk. Allah’ın izniyle darbecilerin tamamı yakalanıp gerekli cezaları verilecek. Allah Türkiyemizi korusun.” dedi.

İlçeye yerleştirilen Ahıska Türkleri’nden Barış Rüştü, meydanları bırakmayacaklarını belirterek “Biz Ahıska Türkleri olarak bugün altıncı günde meydanlardayız. Bugün Üzümlü’den Erzincan’a geldik ve hala meydanlardayız. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bize eve gidebilirsiniz diyene kadar biz buralardayız.” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir