Üzümlü’de Nisan Ayında Yoğun Kar Yağışı

Üzümlü ilçesinde Nisan ayında etkisini gösteren kar yağışı yaşamı olumsuz etkilerken ilçenin yüksek kesimlerinde kar kalınlığı 30 santimetreye yaklaştı.

CİMİN HABER – Erzincan’ın Üzümlü ilçesinde dünden başlayan sağanak, gece kar yağışına dönüştü. İlçeyi kaplayan kar, ilçenin yüksek kesimlerinde 30 santimetreye ulaştı. İlçede bir hafta önce çiçek açan kayısı ağaçları da karla kaplandı. Sabah kalktıklarında beyaz örtü ile karşılaşan vatandaşlar şaşkına dönerken bazı vatandaşlar araçlarının üzerlerindeki karları temizledi.

Yağış, sebebi ile ilçe merkezinde ulaşımda aksamalar yaşanırken, kış lastiklerini çıkaran bazı sürücüler karlı yollarda ilerleyemedi.

Minibüs sürücüsü Kasım Bakan, kış lastiklerini yazlık lastiklerle değiştikleri için araçlarını kullanamadıklarını belirterek “Nisan’ın 9’u oldu yolda 30 santimetre kar var ve arabalar gitmiyor. Şaşırdık kaldık. Herhalde yolda gidebilmek için yeniden kışlık lastikleri takacağız. Mecbur sefere gitmemiz lazım.” dedi.

Vatandaşlardan Cemal Demirbaş ise “Bahar geldi kayısı ağaçları çiçek açtı. Bizde bağlarda çalışmaya başladık ama birden bire kar yağdı. Bütün işlerimiz durdu. Bundan sonra hayırlısı bakalım ne yapacağız. Bu ayda bu kara şaşırdık.” dedi.

Öte yandan ilçede oynanacak amatör ligi futbol maçları da iptal edilirken kar yağışı devam ediyor.

HABERİN VİDEOSU:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir