Üzümlü’de 11 Yeni Özel Halk Otobüsü Hizmete Girdi

Üzümlü ilçesinde hizmete sunulan 11 adet yeni özel halk otobüsü, yapılan törenle hizmete girdi.

CİMİN HABER – Erzincan’ın Üzümlü ilçesi 15 Temmuz Şehitler Meydanındaki otobüs duraklarında yapılan törenle, 11 adet yeni özel halk otobüsü ilçe halkının hizmetine sunuldu.

Törene, İlçe Kaymakamı Fatih Acar, Belediye Başkanı Ahmet Sazlı, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Topçu, İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Kalkan, Esnaf Sanatkarlar ve Şoförler Odası Başkanı İhsan Yeşilbaş, UZTAŞ Kollektif Şirketi Başkanı Erol Karatepe ve vatandaşlar katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan İlçe Kaymakamı Fatih Acar, yeni otobüslerin hayırlı olmasını dileyerek, “İlçemiz şehir merkezine çok yakın olması sebebiyle vatandaşlarımız yoğun olarak ulaşımı toplu taşıma araçlarıyla sağlamaktadır. Bu sebeple toplu taşıma araçlarının da belirli bir zamanın ardından yenilenmesi şart gözükmektedir. Yeni alınan otobüsler ile artık ulaşım hem daha konforlu hem de daha güvenli olacaktır. Yeni otobüslerin alımından dolayı ilgili şirkete teşekkür ediyorum. İlçemize ve halkımıza hayırlı olsun.” dedi.

Ardından konuşan Belediye Başkanı Ahmet Sazlı ise Üzümlü’nün merkez nüfusu ile Erzincan’ın en büyük ilçesi olduğunu ve ulaşıma çok önem verdiklerini ifade ederek “İlçemizin nüfusu çok yoğun. Birçok vatandaşımız her gün işe ya da okul için şehir merkezine gidip geliyor. Öyle ki Geyikli hattı dahil 15 adet otobüs her 20 dakikada bir karşılıklı sefer yapıyor. Mevcut otobüsler yaklaşık 9 yıldır hizmet veriyordu ve artık eskimişti. Yapılan görüşmeler ile özel halk otobüslerinin yenilenmesi kararı alındı ve bu sağlandı. Vatandaşlarımız her şeyin en iyisine layık. İnşallah konforlu ve güvenli bir şekilde ulaşımları sağlanacaktır. Emeği geçen herkese teşekkür diyorum. Hayırlı, uğurlu olsun.“ dedi.

Konuşmaların ardından dualar eşliğinde kurban kesimi yapıldı.

Katılımcılar tarafından açılış kurdelasının kesiminin ardında hizmete giren yeni otobüsler incelendi.

Eski halk tipi otobüslere göre daha konforlu olduğu görünen halk otobüslerin de ayrıca 4 adet güvenlik kamerası da bulunuyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir