Üzümlü Halkı, Ahıska Türkleri’yle Meydanlarda

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi, Üzümlü Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen programda ilçe halkı ve Ahıska Türkleri tarafından protesto edildi.

CİMİN HABER – Erzincan’ın Üzümlü ilçesi Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelen ilçe halkı ve Ahıska Türkleri, ellerine aldıkları Türk Bayrakları, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım fotoğrafları ile darbe girişimini protesto etiler. Şehitlik sohbeti, Kur’an tilaveti, birlik beraberlik ve şehitler için okunan dualar ile program devam etti. İlçe halkı ile geçtiğimiz Cuma günü gecesinden beri ilçe merkezinde nöbet tutan Ahıska Türkleri, “evlerinize dönebilirsiniz” çağrısı gelene kadar meydanlarda olacaklarını belirttiler.

AHISKA TÜRKLERİ VATAN İÇİN CANINI VERMEYE HAZIR

Ahıska Türkleri’nden Ferhat Etemoğlu, Ahıska Türkleri olarak vatan için canlarını vermeye hazır olduklarını belirterek “Allah’ın izniyle darbe falan yapamazlar. Cuma gününden beri biz buralardayız. Hükümete destek, birlik ve beraberlik için her zaman buralardayız. Gündüz işimizi yapıp geceleri hep nöbetteyiz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan eve gidin diyene kadar buralardayız. Çoluğumuz, çocuğumuz, eşimiz hepsi burada. Biz Ahıska Türkleriyiz. Her zaman vatana canımız feda diyoruz.” dedi.

Zekiye Rıza ise meydanları boş bırakmayacaklarını söyleyerek, ” Biz Ahıska Türkleri olarak buraya geldik. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın her zaman arkasındayız. Şehitlerimize Allah rahmet eylesin. Biz Türkiye’nin her zaman arkasında durup bu meydanları boş bırakmayacağız.” dedi.

KARDEŞÇE BU ÜLKEYİ KİMSEYE TESLİM ETMEYECEĞİZ

İlçe halkından Sema Karatepe ise Kardeşçe bu ülkeyi kimseye teslim etmeyeceklerini söyleyerek,”Bugün biz dört gündür buradayız. Ahıskalı, Üzümlülü kardeş olarak ihtiyarından gencine, erkeğinden bayanına burada nöbet tutuyoruz. Türkiye’mizi, bayrağımızı kimseye teslim etmeyeceğiz. İnşallah cumhurbaşkanımız, başbakanımız hiç kimseye bir şey olmadan tek vatan tek bayrağın altında bir tutacak. Kimseye bu ülkeyi teslim etmeyeceğiz. Kim ne derse desin bayrak bizim, Türkiye bizim.” dedi.

Öte yandan programa İlçe Kaymakam Fatih Acar, Kaymakam Vekili Çağlar Tekin ve Belediye Başkanı Ahmet Sazlı’da katılırken program sonunda katılımcılara kumanya dağıtımı yapıldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir