Üzümlü, Demokrasi ve Şehitler Mitingine Akın Etti

Üzümlü’de vatandaşlar, Cumhurbaşkanlığı himayesinde İstanbul Yenikapı Miting Alanı’nda düzenlenen “Demokrasi ve Şehitler Mitingi”ne destek vermek için Erzincan’a akın ederek Cumhuriyet Meydanında toplandı.

CİMİN HABER – Cumhurbaşkanlığı himayesinde, İstanbul Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi desteğiyle İstanbul Yenikapı Miting Alanı’nda düzenlenen “Demokrasi ve Şehitler Mitingi” Erzincan’da da Cumhuriyet Meydanına kurulan dev ekrandan canlı olarak verildi. Üzümlü çarşı merkezinde bir araya gelen vatandaşlar belediye tarafından tahsis edilen otobüsler ve kendi araçları ile konvoy halinde Erzincan’a giderek canlı yayın programına katıldı. Çok sayıda Üzümlü ve Ahıska Türkü vatandaşının katılımı ile Erzincan’da ki programda Üzümlü farkı ortaya çıktı.

Canlı yayın programında “Üzümlü Cumhurbaşkanımızla Beraber” ve “Üzümlü Başbakanımızla Beraber” pankartları açıldı.

Gerçekleştirilen mitinge Erzincan Valisi Ali Arslantaş, 3. Ordu Komutanı İsmail Serdar Savaş, Erzincan Milletvekilleri Sebahattin Karakelle ve Serkan Bayram, 3.Ordu Kurmay Başkanı Tuğgeneral Mehmet Hakan Akyol, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Aktaş, İl Emniyet Müdürü Doğan İnci ile birlikte bazı kamu kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, şehit aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir