Taekwondo Şampiyonasında Üzümlüspor Rüzgarı

Geçtiğimiz hafta Gümüşhane’de düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi Taekwondo Şampiyonasına katılan Üzümlüsporlu sporcular aldıkları başarılar ile şampiyonaya damgalarını vurdular.

CİMİN HABER – Gümüşhane’de 10 ilden 150’yi aşkın sporcu ve antrenörün katılımıyla düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi Taekwondo şampiyonası geçtiğimiz hafta yapıldı. Şampiyonaya katılan Üzümlüsporlu sporcular, bir Türkiye birinciliği, bir Türkiye ikinciliği ve iki Türkiye üçüncülüğü alarak büyük başarı elde ettiler.

Sporculardan Bedirhan Akdeniz, 49 Kğ erkeklerde tüm maçlarını nakavtla kazanarak birinci olurken, 33 Kğ erkeklerde kulübün başarılı milli sporcularından Abdulhamit Devran ise şanssız şekilde final maçında rakibine elenerek şampiyonada ikinci oldu. 53 Kğ erkelerde Ahmed Koç ve 57 Kğ erkeklerde Yusuf Ensar Senen ise Türkiye üçüncüsü oldular.

Üzümlüspor Taekwondo antrenörü Ayhan Canbaba, Gümüşhane’de yapılan şampiyonada elde ettikleri başarıların kendilerini mutlu ettiğini ifade ederek “Üzümlüspor olarak katıldığımız şampiyonada güzel başarı elde ettik. Sporcularımızın hepsininde hedefi birincilikti fakat gerek heyecan gerekse şansızlıktan olsa gerek ikinci yada üçüncülükler elde ettik. Bir sporcumuzda tüm maçlarını nakavtla kazanarak birinci oldu. İnşallah çalışmalarımızı devam ettirip önümüzdeki şampiyonalarda başarılarımızı daha da arttıracağız. Ayrıca sporcularımızdan Abdulhamit Devran mayıs ayında düzenlenecek olan milli takım kampına çağrılmıştır. Bu da bize ayrı bir gurur vermiştir.” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir