Şehit Kara’nın Cenazesi Memleketi Üzümlü’de

Giresun’da düşen askeri helikopterde hayatı kaybedenlerden Jandarma Uzman Çavuş Adem Kara’nın eşi Sema Kara’nın cenazesi memleketi Erzincan’ın Üzümlü ilçesine getirildi.

CİMİN HABER – Giresun’un Alucra ilçesi Tohumluk köyü kırsalında içerisinde üst düzey askeri yetkililerin de bulunduğu helikopterin düşmesi sonucu yaşamını hayatını kaybeden 7 kişiden biri olan 28 yaşındaki Sema Kara’nın cenazesi memleketi Erzincan’ın Üzümlü ilçesine getirildi.

Giresun’da düzenlenen törenin ardından askeri uçakla Erzincan Havalimanına getirilen Kara’nın cenazesi, cenaze aracı ile Üzümlü Üzümlü ilçesi Fatih Mahallesinde ki babaocağına getirildi. Burada okunan Kur’anı Kerim’in ardından helallik alındı. Bu esnada Kara’nın annesi 61 yaşındaki Hacer Yeniçeri ve yakınları göz yaşlarına boğuldu. Alınan helalliğin ardından Kara’nın cenazesi Üzümlü Çarşı Camisi morguna götürüldü.

Öte yandan Erzincan Valisi Ali Arslantaş, 3. Ordu Garnizon Komutanı Tümgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, İlçe Kaymakamı Fatih Acar ve Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı’da, Yeniçeri ailesinin evine gelerek başsağlığı dilediler.

– OLAY

Giresun’un Alucra ilçesine bağlı Tohumluk köyü sınırları içinde “Sikorsky” tipi askeri helikopterin düşmesi sonucu askeri personel ile eş ve çocuklarının da aralarında bulunduğu 7 kişi hayatını kaybetmiş, 8 kişi yaralanmıştı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir