Şehit Ateşi Üzümlü’ye Düştü

Irak’ın kuzeyinde, Kaniraş bölgesinde yürütülen Şehit Piyade Uzman Çavuş Gökhan Kurak operasyonu sırasında kazaen silahın ateş alması sonucu ağır yaralanan asker şehit oldu.

CİMİN HABER – Edinilen bilgilere göre, Irak’ın kuzeyinde, Hakkari’nin Şemdinli ilçesine bağlı Derecik beldesinin karşı tarafında bulunan, Türkiye sınırına yakın Kaniraş bölgesinde yürütülen Şehit Piyade Uzman Çavuş Gökhan Kurak operasyonu sırasında yaya olarak intikal sırasındaAdem Akpınar, ayağının kayması sonucu düşerken kendi tüfeğinin ateş alması ile başından vurularak ağır yaralandı.

Yapılan tüm müdahalelere rağmen Akpınar şehit oldu.

Erzincan’ın Üzümlü ilçesi nüfusuna kayıtlı olan 28  yaşındaki evli ve 6 aylık bir kız çocuğu olan Akpınar’ın şehit haberi, Erzincan’ın Akşemsettin Mahallesi 652’inci sokakta oturan ailesine sabah saatlerinde Vali Yardımcısı Fatih Acar, İl Sağlık Müdürü Erkan Hirik, Müftü Yavuz karabayır ve askeri yetkililer tarafından verildi.

Kezban – Kenan Akpınar çiftinin 4 erkek çocuğunun ikincisi olan Adem Akpınar, 2015 yılında sözleşmeli er olarak göreve başladı. Evli ve 6 aylık Balım Nar adlı bir kızı olan Akpınar, Kars’ın Sarıkamış ilçesindeki 9’uncu Komando Tugay Komutanlığı’nde göreve başladı. Akpınar bir süre önce geçiçi görevli Hakkari Dağ Komando Taburu’na gönderildi.

Şehit Akpınar’ın cenazesinin yarin öğlen namazına müteakip Erzincan Terzibaba mezarlığında kılınacak cenaze namazının ardından defnedilmesi bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir