Murat Karakelle, Son Yolculuğuna Dualarla Uğurlandı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, banyoda elektrik akımına kapılarak hayatını kaybeden Murat Karakelle, memleketi Erzincan’da toprağa verildi.

CİMİN HABER – Murat Karakelle’nin (37) cenazesi Muğla Adli Tıp Kurumunda yapılan otopsinin ardından karayolu ile Erzincan’ın Üzümlü ilçesindeki babaevine getirildi. Babaevinde helallik alınmasından sonra Karakelle için Çarşı Camisi’nde öğlen namazı sonrası cenaze namazı kılındı.

Cenaze namazı öncesi Karakelle’nin küçük kardeşi Ferhat Karakelle ve yakın akrabası olan İstanbul Bayrampaşa İlçe Kaymakamı Osman Aslan Canbaba tabuta dokunarak gözyaşı döktü.

İlçe Müftüsü Adem Karadeniz tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından Karakelle’nin cenazesi, annesinin isteği üzerine Erzincan şehir merkezinde bulunan Terzibaba Mezarlığına götürülerek toprağa verildi.

Karakelle’nin bekar olduğu ve iş bulmak için gittiği Muğla’da 2009 yılından beri çeşitli işlerde çalışıp ardından Bodrum ilçesine yerleştiği öğrenildi.

Öte yandan cenaze namazına İlçe Kaymakamı Fatih Acar, İstanbul Bayrampaşa İlçe Kaymakamı Osman Aslan Canbaba, İlçe Belediye Başkanı Ahmet Sazlı, AK Parti İlçe Başkanı Selami Karatepe, MHP İlçe Başkanı Talet Doğan, Karakelle’nin yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

– Olay

Bir yapı markette çalışan Murat Karakelle’nin işe gelmemesi ve telefonlarına cevap vermemesinden şüphelenen arkadaşlarının, durumu yakınlarına bildirmesinin ardından Konacık Mahallesi Alparslan Türkeş Bulvarı’ndaki evinde yalnız yaşayan Karakelle’yi banyoda hareketsiz bulan yakınları, sağlık ekiplerinden yardım istemiş olay yerine gelen ekipler, Karakelle’nin hayatını kaybettiğini belirlemişti.

Olay yerinde yapılan ilk incelemede, Karakelle’nin termosifondaki elektrik kaçağı nedeniyle akıma kapılarak öldüğü belirlenmişti.

Haberin Videosu:


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir