Karasu Nehri’nde Kaybolan Kişinin Cesedi Bulundu

Erzincan’ın Üzümlü ilçesinde, üç gün önce balık tutmak için Karasu Nehri’ne girdikten sonra kaybolan Erkan Güver’in cesedi, kaybolduğu alanın 3 kilometre uzaklığında bulundu.

CİMİN HABER – Edinilen bilgilere göre Erzincan’ın Üzümlü ilçesi Çermik mevkisinde, 12 Ağustos Cuma günü, arkadaşları ile Karasu Nehri’nde balık tutmak isterken akıntıya kapılarak gözden kaybolan Erkan Güver’in (35) bulunması için başlatılan arama çalışmaları üçüncü günde sabah erken saatlerde yeniden başladı. Erkan Güver’in ağabeyi Hakan Güver’in isteği üzerine kardeşinin kaybolduğu alanda yeniden Elazığ Emniyet Müdürlüğü Sualtı Grup Amirliği dalgıçları tarafından 1 saatlik arama yapıldı.

Yapılan arama sonuçsuz kalınca dalgıçlar, Erzincan Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), jandarma personeli ve Güver’in arkadaşlarından oluşan 35 kişilik ekip nehrin her iki kıyısı boyunca botlarla ve şüphelendikleri bölgelere dalarak arama çalışmalarını yürüttü.

“DALGIÇLAR 3 KM UZAKLIKTA BULDU”

Güver’in cesedi kaybolduğu alana yaklaşık 3 kilometre uzaklıkta nehrin içinde dalgıçlar tarafından yapılan arama çalışmasında bulundu. Nehir içerisinden çıkartılan Güver’in cesedi olay yeri inceleme ekiplerinin incelemesi için kıyaya çıkartılarak ceset torbasına kondu.

Kardeşinin cesedinin bulunduğunu öğrenen Güver’in ağabeyi Hakan Güver, cesedin yanına gelerek jandarma personeline sarılıp kardeşini buldukları için teşekkür etti.

Olay yerine gelen Üzümlü kaymakamı Fatih Acar, Güver ailesine taziyede bulunup ardından Üzümlü Jandarma Komutanı Yüzbaşı Serkan Gök ve Elazığ Emniyet Müdürlüğü Sualtı Grup Amirliği ekip şefi Timurçin Bozkurt’tan bilgiler aldı.

Olay yeri inceleme ekiplerinin incelemesinin ardından Güver’in cesedi otopsi yapılmak üzere ambulansla Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna, oradan da savcının talimatı ile Erzurum Adli Tıp Kurumuna kaldırıldı.

“EN BÜYÜK TUTKUSU BALIKTI”

Öte yandan evli ve bir çocuk babası olup inşaat işçisi olarak çalışan Güver’in en büyük tutkusunun balık avcılığı olduğu öğrenildi. Güver’in çoğu zaman arkadaşları ile birlikte karasu üzerinde balık tutmaya çıktığı ve yüzmeyide çok iyi bildiği belirtildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir