Erzincan’da Polise Hain Terör Saldırısı

Erzincan’da polis kontrol noktasına pkklı teröristler tarafından uzun namlulu silah ve roket atarlı saldırıda bulunuldu. Saldırıda ölen ve yaralanan olmadı.

CİMİN HABER – Edinilen bilgilere göre olay saat 16.30 sıralarında meydana geldi. Erzincan şehir merkezi çıkışında, Erzincan-Erzurum karayolu üzerinde oluşturulan kontrol noktasında bulunan trafik ekibine ait otoya, yoldan geçen 45 YB 2642 plakalı mavi renkli hafif ticari araçta bulunan teröristler tarafından uzun namlulu silahlarla ateş edilip ardından roket atar ile saldırıldı. Roketin isabet etmesi sonucu patlama meydana gelen ekip otosunda yangın çıktı.

Polis aracının kullanılamaz hale geldiği saldırıda, can kaybı ve yaralanma yaşanmadı. Teröristler hızla olay yerinden kaçarken, saldırı üzerine Erzincan- Erzurum karayolu ulaşıma kapatıldı.

Ekipler, Erzurum yönüne kaçan araçtakileri yakalamak için operasyon başlattı.

Olayın görgü tanıkları, ilk önce polis noktasına silahla saldırı yapıldığını ve daha sonra bombanın patladığını söylediler.

GENİŞ ÇAPLI OPERASYON BAŞLATILDI

Erzincan-Erzurum karayolu Erzincan girişinde oluşturulan polis uygulama noktasında görevli polis ekibine, uzun namlulu silah ve roket ile saldırarak Erzurum istikametine kaçan 45 YB 2642 plakalı lacivert renkli Ford Connect hafif ticari aracı bulmak için çalışmalar devam ediyor. Erzincan-Erzurum karayolu Üzümlü ilçesi kavşağında karayolu gidiş ve geliş yönünde araçlar durdurularak polis ve jandarma ekipleri tarafından arama yapılıyor.

Saldırıyı gerçekleştiren aracın Üzümlü ilçesini geçtikten sonra Uluköy köyü içerisindeki jandarma ekiplerini atlatıp ardından Çağlayan Beldesi üzerinden dağ yolu ile Tunceli’ye doğru gitmesinin tespit edilmesi ile bölgeye çok sayıda jandarma ve özel harekat polisleri gönderilerek arama çalışmalarına devam ediliyor.

YOLU ÇOK İYİ BİLİYORLAR

Öte yandan saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin kaçış planı için Erzincan-Erzurum karayolundan gelerek Altınbaşak bölgesinden ara yollar ile Uluköy’e geçip ardından Çağlayan üzerinden dağ yolu ile Pülümür vadisine kaçmaları, yolu çok iyi tanıdıklarını ortaya çıkardı.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir