Erzincan-Erzurum Karayolunda Bombalı Saldırı

Erzincan-Erzurum karayolu Üzümlü İlçesine bağlı Avcılar Köyü yol ayrımında güvenlik kontrolü yapan jandarma ekibini hedef alan uzaktan kumandalı el yapımı bombanın patlaması sonucu karayolunda ve zırhlı jandarma aracında hasar oluştu.

CİMİN HABER – Edinilen bilgilere göre olay bugün saat 11.00 sıralarında Erzincan-Erzurum karayolunun 35. kilometresi Üzümlü İlçesi Avcılar Köyü yol ayrımında meydana geldi. Teröristlerin daha önceden jandarmanın yol uygulaması yaptığı bölgeye yakın bir yerden geçen tahliye borusuna el yapımı bomba yerleştirdiler. Jandarmaların güvenlik kontrolüne başladıktan sonra uzaktan kumanda ile el yapımı bomba patlatıldı.

Patlamanın şiddeti ile karayolu üzerindeki asfalt çevreye dağılırken şans eseri yaralanan olmadı. Dört şeritli asfalt karayolunun iki şeridinde patlamayla birlikte hasar meydana gelirken jandarmaya ait zırhlı araçta da hafif hasar meydana geldi.

Patlama nedeniyle Erzincan- Erzurum karayolunda ulaşım 45 dakika süreyle durduruldu. Olayın ardından bölgeye sevk edilen takviye güvenlik güçlerince teröristlerin yakalanması amacıyla operasyon başlatıldı.

Saldırı yüzünden karayolunun bir süre trafiğe kapatılması sonrası bomba uzmanı ekiplerce olay yerinde incelemelerde bulunuldu.

İncelemeler sonrası Erzincan-Erzurum karayolu yeniden ulaşıma açıldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir