Erzincan Cuma Namazını Meydanda Kıldı

Erzincan halkı, Cuma namazını şehir merkezindeki Cumhuriyet meydanında kıldı.

Erzincan Belediyesi ve Erzincan İl Müftülüğü tarafından Cumhuriyet meydanına serilen halılar üzerinde saf tutan vatandaşlar meydanı hınca hınç doldurdu. Erzincan İl Müftüsü Yavuz Karabayır tarafından kıldırılan Cuma namazında Erzincan Valisi Ali Arslantaş ve Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy vatandaşlar ile aynı safta namaz kıldı.

Erzincan halkı meydanda yere açılan halıların üzerinde saf tutarken, yoğunluk nedeniyle bazı vatandaşlar yanlarında getirdikleri kartonların üzerinde namazını kılarken meydana sığmayan vatandaşlar caddelere taştı.

Cuma namazında hutbeye çıkan Erzincan İl Müftüsü Yavuz Karabayır verdiği vaazda Darbe girişimi sırasında uğradıkları saldırı sonucu hayatını kaybederek şehit olan herkese Allah’tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar diledi. Karabayır vaazında; “15 Temmuz gecesi yaşanan olayda hiçbir güç Allah aşkı vatan sevgisi ile dolan yüreklerden daha üstün olamaz” dedi. Namaz sonrası Valimiz Sayın Ali Arslantaş, Belediye Başkanı Sayın Cemalettin Başsoy ve beraberindeki protokol mensupları meydanda vatandaşla görüşerek Cuma tebriklerinde bulundular.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir