Düştüğü Dereden Beton Pompasıyla Kurtarıldı

Erzincan’ın Üzümlü ilçesinde dereye düşerek yaralanan kişi, dere içerisine uzatılan beton pompasıyla kurtarıldı.

CİMİN HABER – Edinilen bilgilere göre, sabah işe gitmek için evinden çıkan Adem Keylan (40) henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı evinin karşısından geçen yaklaşık 5 metre yüksekliğindeki Cimin Deresine düştü. Derenin yanında bulunan inşaatta çalışan işçiler, bir kişinin derenin içerisinde yaralı olarak yattığını görüp olayı yakında bulunan Üzümlü Belediyesi itfaiye ekiplerine bildirdi.

DUVAR YÜKSEK OLUNCA BETON POMPASI İLE KURTARILDI

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri dere içerisinde yaralı olarak yatan Keylan’ın yanına ulaşıp hemen sağlık ekiplerine haber verdiler. Dere içerisine inen sağlık ekipleri, yaralıya ilk müdahaleyi yapıp ardından sedyeye koydular. Derenin yüksek olması ve sedyenin çıkarılacağı bir yer olmamasından dolayı, yandaki inşaatta çalışan beton pompasından yardım istediler.

Operatör tarafından beton pompası deredeki yaralının yanına indirildi. Sedye ile pompanın ucuna bağlanan yaralı, itfaiye ekipleri ve vatandaşların yardımı ile dereden çıkartılarak ambulansa bindirildi. Ambulansla Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan yaralının vücudunda kırıklar oluştuğu ve hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi.

İtfaiye Eri Fikret Canbaba, derenin yüksek olmasından dolayı beton pompası ile kurtarma çalışması yaptıklarını belirterek “Sabah itfaiyeye gelen ihbarda dereye bir kişinin düştüğü söylendi. Biz anında müdahaleye gelip derede yatan bir yaralı gördük. Hemen 112’yi arayıp ardından dere 5 metre yüksekliğinde olduğu harç pompasını dereye indirerek sedyeyi ona bağlayıp yaralıyı çıkardık. Sonrada ambulansa bindirdik.” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir