Ciminlinin Yaptığı “Halkın Tankı” Protestoların Simgesi Oldu

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından başlayan protestolarda “Halkın Tankı” adıyla boy gösteren otomobil simge haline geldi.

CİMİN HABER – Yurt genelinde olduğu gibi Erzincan’da da devam eden Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi protestolarında yollarda “Halkın Tankı” adıyla gezen otomobil adeta simge haline geldi. Murat 131 marka otomobilini yaptığı değişikliklerle sivil bir tank haline getiren Cihan Pir, Erzincan’da düzenlenen protesto programlarının en ilgi çeken simgesi oldu.

Programlarda tank şeklindeki otomobili gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemezken birçok vatandaş ise otomobille fotoğraf çekilmek için sıraya giriyor.

Sosyal medyada birçok yerde paylaşımı yapılarak beğeni toplayan tank otomobil, üzerindeki yazıylada oldukça dikkat çekiyor. Üst namlu kısmında “Halkın Tankı”, kaput kısmında “Fetoş papucu yarım, tank yolla kovalayalım.” ve arka camında ise “Biz ne darbeler gördük, gül gül öldük.” yazan tank otomobil halkın ilgisini dahada çekeceğe benziyor.

“ASKERİ TANKLARA KARŞI HALKIN TANKI”

Tank otomobilin sahibi Cihan Pir, darbe girişimine protesto etmek amacı ile aracını tanka dönüştürdüğünü belirterek “Darbe girişimini duyduğumuz andan itibaren sokaklara döküldük. Protestomuzu yapıp milletimizin, devletimizin yanında olduğumuzu söyledik. Tankların halkın üstüne sürülmesi ve masum insanları öldürmesine çok sinirlenmiştim. Bende kendimce tüplü televizyon kasası ve rulo borusu kullanarak aracımı tank haline getirip bu zalimliği yapanları böyle protesto etmek istedim. Tank otomobile ilgi oldukça fazla. Görenler şaşırıp ardından fotoğraflar çekiliyor.” dedi.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir