Ciminli Kaymakam, Derik Görevine Talip Oldu

Geçtiğimiz günlerde hain terör saldırısı neticesinde şehit düşen Mardin Derik Kaymakamı Fatih Safitürk’ün görev yeri olan Derik Kaymakamlığına, Erzincanlı olan ve şu anda Gümüşhane’nin Torul ilçesinde kaymakamlık görevini yürüten Hakan Kafkas kendi talebi doğrultusunda atandı.

CİMİN HABER – Terör örgütü PKK mensuplarının saldırısı sonucu şehit olan Mardin’in Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk’ün yerine Gümüşhane’nin Torul Kaymakamı Hakan Kafkas atandı. İçişleri Bakanlığından alınan bilgiye göre, PKK’lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Derik Kaymakamı Safitürk’ün yerine Torul Kaymakamı Kafkas görevlendirildi.

KENDİ İSTEĞİYLE ATANDI

Derik Belediye Başkan Vekilliği görevini de yürütecek olan Kafkas’ın, kendi talebi doğrultusunda Derik Kaymakamlığına atandığı öğrenildi. Meslektaşı Fatih Safitürk’ün hain bir terör saldırısı sonrasında şehit edilmesi ile birlikte yine aynı gün Derik Kaymakamlığı görevine talip olan Hakan Kafkas’ın önümüzdeki günlerde yeni görev yerine giderek göreve başlaması bekleniyor.

İlk olarak Kaymakamlık görevine Yozgat Aydıncık ‘da başlayan Hakan Kafkas, 2013 yılı Temmuz ayı itibariyle Sivas ili Doğanşar ilçesi, Gümüşhane ili Torul ilçesi Kaymakamı olarak görev yaptı.

HAKAN KAFKAS KİMDİR ?

1982 yılında Erzincan’ın Üzümlü ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Üzümlü de muhtelif okullar da tamamladı. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünden 2002 yılında mezun oldu. Gelir İdaresi Başkanlığı Zeytinburnu Vergi Dairesinde Gelir Uzman Yardımcılığı ve Ankara Vergi Denetmenleri Büro Başkanlığında Vergi Denetmenliği görevlerinde bulundu. 2009 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından Kaymakam Adayı olarak Erzincan iline atandı. Teftiş stajını Konya’da ve Kaymakam Refikliği stajını Bursa’nın Yenişehir İlçesi’nde tamamladıktan sonra Amerika ‘da bir yıl süre ile İngilizce eğitimi aldı. 2012 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen 96. Dönem Kaymakamlık Kursunu üstün başarıyla tamamlayarak Yozgat ilinin Aydıncık ilçesine atandı. 19.08.2013 tarihinde 2013/463 sayılı kararname ile Doğanşar Kaymakamı olarak atanan Hakan Kafkas, 28 Haziran 2015 tarihli İçişleri Bakanlığı’nın Mülki kararnamesiyle 1. Dereceli Gümüşhane ili Torul ilçesi Kaymakamı Kafkas, evli ve bir çocuk babası.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir