AK Parti Üzümlü İlçe Başkanı Mustafa Topcu Oldu

AK Parti Üzümlü 6. Olağan İlçe Kongresi, tek aday olan Mustafa Topcu’nun başkanlığa seçilmesiyle tamamlandı.

CİMİN HABER – AK Parti Üzümlü 6. Olağan İlçe Kongresi, Üzümlü Belediyesi Çok Amaçlı Salonunda yapıldı. Düzenlenen kongreye; AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, AK Parti İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci, Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı, AK Parti Kadın Kolları yönetimi, İl ve İlçe yönetim kurulu üyeleri ile delegeler katıldı.

Divan kurulu oluşturulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile kongre başladı.

Kongrenin açılış konuşmasını yapan AK Parti Üzümlü İlçe Başkanı Selami Karatepe, görev yaptıkları 4 yıl içerisinde AK Parti’yi Üzümlü’de daha iyi bir noktaya getirdiklerini ve üzerlerine düşen görevi en iyi şekilde yapmaya çalıştıklarını ifade ederek kongrede aday olmayıp hizmet bayrağını yeni başkan ve yönetime devredeceklerini bunun bir son değil sadece bayrak değişimi olduğunu ifade etti.

Ardından konuşan yeni başkan adayı Mustafa Topcu ise çok önemli bir göreve talip olduklarını ve geçmiş yönetimlerin başarılarını ve çalışma azimlerini kendilerinin de hız kaybetmeden sürdüreceklerini ifade edip “Bu davada bizimle beraber olan, gece gündüz bizleri bırakmayan tüm teşkilat üyelerine sonsuz teşekkür ediyorum. İnşallah daha iyi hizmet için çalışacağız.” dedi.

Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı ise ilçede yaptıkları projelerden bahsetti. Göreve geldikleri günden itibaren Üzümlü’yü yeni bir atılım ve gelişimin içerisine soktuklarını ifade eden Başkan Sazlı, yeni seçilecek ilçe başkanı ve yönetimine başarılar diledi.

AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle ise 30 Mart 2014 seçimlerinden kısa bir süre önce göreve gelen Selami Karatepe ve yönetiminin öz verili çalışmaları ile Üzümlü’de AK Parti’nin büyük bir zafer kazandığını bu seçimin ardından yapılan diğer seçimlerde de büyük başarılar elde ettiklerini ifade etti. Karatepe ve yönetimine teşekkür eden Milletvekili Karakelle, yeni seçilecek başkan ve yönetimine de başarılar diledi.

Son olarak konuşan AK Parti İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci ise AK Parti olarak milletin gönlüne girdiklerini ifade ederek, “Şehirlerimizin, ilçelerimizin kalkınması ülkemizin refah ve huzuru siyasetimizin tek hedefidir. AK Parti problemlerden beslenen değil çözen bir siyaset izlemektedir. En büyük yatırım özellikle gönülleri fethetmektir. Biz değişimin, referandumun, yeniliğin partisi olarak milletimizin gönlüne girdik. Bundan sonra da aynı çizgimizi artırarak devam ettirmek istiyoruz. Altını çizerek söylüyorum millet ile zıtlaşmak olmaz. Hele hele kavga hiç olmaz. Bizler siyasi varlığımızı hatta 15 Temmuz’da olduğu gibi hayatımızı milletimizin bize olan desteğine, güvenine ve itimatına borçluyuz. Kongreler bir siyasi partinin kurumsal bir kimliğini iyice pekiştirmesini ülkemize, şehrimize ve ilçemize hizmet yolunda üretilecek çaba ve fikirleri bir kurum çatısı altında siyasi projelere dönüşme sanatıdır. Siyasi bir parti milletin kendisi, özü, ruhu olmak durumundadır. Başarının altında yatan en önemli gerçekte budur. Bu manada yapacağımız kongrenin ilçemize, ilimize, memleketimize hayırlı olmasını diliyorum. Yeni seçilecek arkadaşa başarılar diliyor, Selami beye emekleri için teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Milletvekili Sebahattin Karakelle tarafından görevi bırakan ilçe başkanı Selami Karatepe’ye yaptığı hizmetlerden dolayı plaket taktim edildi.

Tek adayın girdiği seçim sonucunda 102 delegenin oyunu alan Mustafa Topcu, AK Parti Üzümlü İlçe Başkanlığı’na seçildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir