AK Parti İlçe Başkanı Karatepe, Darbe Girişimini Kınadı

AK Parti Üzümlü İlçe Başkanı Selami Karetepe bir mesaj yayınlayarak darbe girişimini kınadı. Karatepe, “Askerle milleti karşı karşıya getirmek üzere bu ihanet tezgahını tasarlayan hainlerin tek tek temizlenmesini ve idam cezasınında geri gelmesini istiyoruz.” dedi.

CİMİN HABER – Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine, AK Parti Üzümlü İlçe Başkanlığından kınama mesajı geldi. AK Parti Üzümlü İlçe Başkanı Selami Karetepe, yayınladığı kınama mesajında yaşanan elim hadiseye karşı toplumun her kesiminin güçlü bir reaksiyon göstererek sağlam duruş sergilediğini belirterek “15 Temmuz 2016 Cuma akşamı yaşanan, Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yuvalanan hain bir paralelci terör grubunun milli iradeye, ülkemize, cumhuriyetimize, birlik ve bütünlüğümüze yönelik darbe teşebbüsünü şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Türk ekonomisi tüm varlık ve gücüyle istikrarını sürdürecektir. Yaşanan elim hadiseye karşı toplumun her kesiminin güçlü bir reaksiyon göstererek sağlam duruş sergilemiş olması, hem demokrasimizin gücünü hem de milletimizin demokrasiye olan inancını net bir şekilde ortaya koymaktadır. 15 Temmuz gecesi, karanlık güçlerin el uzattığı iradesine sahip çıkmak için meydanları dolduran, tankların üzerine çıkan kahraman milletimiz yalnızca darbe girişimini püskürtmekle kalmamış, aynı zamanda “Türkiye’de darbe” deyimine de en büyük darbeyi vurmuş, darbeye cüret edenlere nasıl darbe yapılacağını bütün dünyaya en güzel şekilde göstermiştir.” dedi.

“İDAM CEZASININ GERİ GELMESİNİ İSTİYORUZ”

Açıklamasına devam eden Karatepe “Bu bakımdan 15 Temmuz, yalnızca Türkiye’nin değil, dünyanın tarihine geçecek, Milli İrade Bayramı’dır.  Bu süreçte, öncelikle Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Başbakanımız ile hükümetimizin kararlığı halkımıza cesaret vermiştir. Yine, darbeye kalkışanlara bir ağızdan karşı çıkan parti liderleri ile STK’larımızın sağduyulu açıklamalarına ve basınımızın darbe karşıtı tutumuna teşekkür ediyoruz. Demokrasimize sahip çıkan necip milletimize, güvenlik güçlerimize, darbe girişimine destek vermeyen ordu mensuplarımıza tek tek teşekkür ediyoruz. Milli İradeyi korurken şehit düşen vatandaşlarımıza ve güvenlik görevlilerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Askerle milleti karşı karşıya getirmek üzere bu ihanet tezgahını tasarlayan hainlerin tek tek temizlenmesini ve idam cezasınında geri gelmesini istiyoruz.” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir